SWAP - přines, vyměň, recykluj!

Praskají Ti skříně ve švech a přitom máš pocit, že nemáš co na sebe? Vytřiď všechno, co nenosíš, a dones to na náš SWAP. Za odměnu si můžeš zase Ty odnést nové šik kousky, které ulovíš u nás. Swap je výměna věcí, takže kromě vstupného už nic neplatíš - můžeš si zdarma odnést, cokoliv se Ti bude líbit. S oblečením budeš mít zase na nějakou dobu vystaráno a ještě budeš mít dobrý pocit, že jsi udělal i něco pro přírodu.

 

Swapuj a buď eko!

Věděl jsi, že textilní průmysl patří k největším producentům škodlivých emisí na světě? Swapování je oproti tomu nejšetrnější způsob, jak získat nové věci a zároveň se zbavit těch nepotřebných. Nemusíme nic vyhazovat, ani nakupovat stále nové oblečení v tzv. fast-fashion řetězcích (např. HM, Zara, New Yorker apod...), které jsou velkou zátěží životní prostředí, dováží oblečení přes půl světa a nabízejí otrocké pracovní podmínky svým zaměstnancům. Recyklací, nenakupováním a posíláním věcí dál prodlužujeme výrobkům životní cyklus - zbytečně tak neplýtváme a ušetříme nejen peníze za nákup, ale i naši planetu.

 

Jak to funguje?

Jednoduše přineseš to, na co se Ti doma už jenom práší - ale jen hezké a čisté věci, které by ses nestyděl nabídnout třeba kamarádovi. Věci nám předáš u vchodu, my už se postráme o rozmístění na věšáky. Ty můžeš jít mezitím prohlížet, co přinesli ostatní, a hledat nové poklady. 🙂 V průběhu swapu můžeš odejít a zase se později vrátit, aby sis prohlídnul, co přibylo.

Přečti si  ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA:

1) Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnější a nejúčinnější způsob ekologického získávání věcí.

2) Na výměnu nosí jen věci V DOBRÉM STAVU A ČISTÉ – takové, které by třeba daroval i svým přátelům.

3) Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.

4) Ze swapu si odnáší věci, které potřebuje pro sebe a své nejbližší nebo mu činí radost – v množství, které sám unese.

5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.

6) Swap bere jako zábavu a při každém swapu si zažije pořádnou dávku adrenalinu

 

Kdy a kde bude další SWAP? 

Slavíme úspěchy! Swapy se nám od začátku roku pěkně rozjely a staly se oblíbenou akcí, díky které pokaždé společně darujeme nový život velkému množství oblečení a věcí, a která dál roste a rozvíjí se - a to i vaší zásluhou. Z toho důvodu už začínalo být swapům ve Fly Zone trochu těsno. Ale nekončíme, právě naopak, swapy teď jen najdeš na novém místě!

SWAPUJ S NÁMI DÁL! ♻️ Sleduj aktuální novinky, termín a místo příští akce na Swap-hk.cz.

_____________________________________________________________________________________________________________________


Ukliďme Česko

Taky se Ti nelíbí odpadky poházené v přírodě? Odpadkům pohozeným tam kam nepatří se říká “littering” a je to velký problém dnešní doby. Nejen, že místo zaházené odpadky není hezké na pohled, ale rozkládající se odpad uvolňuje toxické látky do přírody a zároveň nemůže být znovu zpracován a zrecyklován - je tak další zbytečnou zátěží pro životní prostředí.

I flyzouňákům už lezou odpadky na nervy, a tak jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu. Proto se připojujeme k iniciativě Ukliďme Česko a chceme pravidelné úklidy zařadit do našeho Zeleného plánu!

Zapojit se můžeš i ty! Přidej se k nám na úklid a pomož nám to změnit! Zaregistruj se tady a pusť se s námi do úklidu. Pytle a rukavice od nás dostaneš. Společně dáme přírodu trochu do pořádku. 🙂 Pojďme společně udělat věc, která má smysl!

KDY BUDE DALŠÍ ÚKLID?:

Příští úklidová akce je už v sobotu 17. září 2022! Přidej se k našemu teamu FLY ZONE, který tentokrát uklidí hradecké lesy a okolí Plachty, zde.